2022 — рік незламності, 2023 — рік перемоги
- Володимир Володін
- 1 січ. 2023 р.
- Читати 3 хв

Новий рік — традиційно час підбиття підсумків та побудови планів. Не будемо відступати від традицій і ми. Освітня компанія ЯвКурсі працює в Україні з 2017 року. Ми мали багато перемог і викликів, і кожного разу в складні моменти ми думали, що це, мабуть, найскладніше, але щоразу вірили, що впораємось. 2020 рік був роком випробувань, знаходження нових методик роботи, роком онлайну і роком Пробного ЗНО від ЯвКурсі та світових рекордів. Але, як виявилося, це було навіть не випробування, лише підготовка до того, що нас усіх чекало у 2022.
Далі просто хронологія нашого року. Числа і факти, що вже стали історією та шляхом до спільної перемоги.
15 лютого — всі розуміють, що напад росії буде, але не хочуть у це вірити, намагаються жити й працювати та залишатись спокійними. Ми це теж розуміли, тому переглянули список усіх партнерів, та дослідили, чи продовжує хтось із них працювати з росією. Викреслили таких назавжди.
22 лютого — ЯвКурсі — генеральний партнер на кар’єрному фестивалі Київського національного університету ім.Тараса Шевченка. Розповідаємо про можливості для молоді, майбутнє та кар’єрні перспективи для активного студентства.
23 лютого — друзі та партнери з усього світу запитують, чи все гаразд? Звісно. Все добре. Працюємо, будуємо плани.
24 лютого… Цього дня ми навіть провели заняття у другій половині дня. А далі єдині дії для збереження життя та здоров’я команди та всіх рідних і близьких.
27 лютого — Усі ресурси маркетингу, усі медіаканали вирішено використати максимально. 40 000 підписників та їхні знайомі з усього світу — це теж сила. Першим закликом ми підтримали прохання до ПриватБанку перевести усі бали на рахунках БонусПлюс на допомогу ЗСУ. Навіть просто в нашої команди та знайомих набралося більше мільйона балів одразу.
28 лютого — ще одна досить успішна акція — долучилися до заклику до Монобанку про переведення коштів, збережених у милях, на потреби Української армії. І Монобанк зробив це менше, ніж за добу.
1 березня — ми зупинили всі наші сервери та спрямували всі ресурси на боротьбу з ворожою IT-інфраструктурою та сервісами. Створили, розповсюджуємо та постійно оновлюємо інструкції для всіх охочих долучитися до IT-армії: http://zno.expert/itarmy. Ефективність IT-атак досить висока ще й завдяки нашим друзям — компанії MacPaw, що надала безкоштовно свій VPN-сервіс.
2 березня — ефективність IT-армії помітили не лише росіяни. Washington Post присвячує окремий матеріал нашим спільним досягненням.
3 березня — 9800 — рівно стільки людей долучилося до атак за нашими інструкціями. Тоді ж почалися масовані атаки на наші сервери, спроби зламу сторінок на Фейсбук та Google-акаунтів. Ми вимушено переносимо нашу інфраструктуру до Європейських країн. Та запускаємо рекламні кампанії із закликом долучатися до атак та інструкціями англійською.
8 березня — наші інструкції вже використовують 22 827 небайдужих в усьому світі.
12 березня — ми об’єднали зусилля з двома хакерськими групами, переписали інструкції так, щоб кожен охочий без особливого досвіду в IT міг без особливих зусиль створювати сервери на Amazon AWS та проводити DDoS атаки на російські сайти за списком Мінцифри.
16 березня — кількість учасників, залучених до атак на росію нашими рекламними компаніями, сягає 35 730, 585 325 побачили пости, а 97 247 ними поділилися.
21 березня — на сторінці Верховної Ради з’явився фейк про скасування ЗНО. Ми оперативно відреагували, долучили до вирішення проблеми з фейком народного депутата України Наталію Піпу та добилися вилучення неправдивої інформації, заспокоїли наших учнів і їхніх батьків та й багатьох цьогорічних абітурієнтів.
26 березня — пікова активність атак на російську інфраструктуру за нашими інструкціями — 69 839 залучених користувачів з усього світу, які стали армією хакерів для перемоги України.
2 травня — отримали лист від «роскомнадзора» із повідомленням, що ми — вороги росії. Гарний результат, є чим пишатись.
13 травня — запустили проєкт журналістських розслідувань “український бізнес в росії”.19 червня — організували серію робочих зустрічей з нашими американськими партнерами, компанією ExamSoft та секретарем Комітету Верховної ради України з питань освіти, науки та інновацій Наталією Піпою з метою передачі сучасних освітніх IT-технологій на користь Української освіти для якісного проведення НМТ.
Робота продовжується, продовжуються атаки всіх небайдужих за нашими інструкціями, продовжується співпраця з партнерами в усіх напрямках. Це вже стало буденністю. Буденністю стало й те, що наші зусилля призводять до помітних результатів, ми бачимо їх кожного дня, розуміємо, які IT-сервіси перестають працювати в країні-агресорі, і пишаємося, що ми доклали до цього зусиль.
Пишаємося і тим, що стали справді багатозадачними і паралельно з усіма активностями змогли завершити навчальний рік, надати максимально якісну підготовку до вступу всім випускникам та розпочати новий навчальний рік. Запустити нові проєкти, прийняти до команди нових колег, адаптуватися до реалій та побачити, що ми всі незламні, ми можемо більше. 2022 рік це довів нам усім. І ми входимо до 2023 року з впевненістю в наших можливостях та обов’язковій перемозі.
Усе буде Україна! Слава ЗСУ! І будьмо ВКурсі!
Comments